Wsj: microsoft zawiesił rozmowy w sprawie zakupu amerykanskiego biznesu tiktok po ogłoszonym zamknięciu sieci społecznościowej

Firmy muszą wyjaśnic stanowisko administracji prezydenckiej, podkreślają źrodła w gazecie.

Microsoft i ByteDance zawiesiły rozmowy w sprawie kupna amerykanskiego biznesu TikTok (należącego do ByteDance), ponieważ prezydent USA Donald Trump powiedział, że nie popiera transakcji, pisze WSJ, powołując się na kompetentne źrodła.

Firmy planowały uzgodnic podstawowe parametry porozumienia do poniedziałku, ale rozmowy zostały przerwane przez oświadczenie Trumpa w piątek 31 lipca, według rozmowcow publikacji.

Stanowisko prezydenta USA było zaskoczeniem dla Microsoftu i ByteDance, ponieważ Biały Dom był zaangażowany w negocjacje i naciskał, aby TikTok był "amerykanski", źrodło mowi gazecie.

TikTok obiecał stworzyc 10.000 miejsc pracy w USA w ciągu trzech lat, ale nie jest jasne, czy wpłynie to na stanowisko Trumpa, źrodło powiedziało publikacji. Założyciel ByteDance, Zhang Yiming, planował zachowac mniejszościowy pakiet udziałow w firmie, ale zgodził się go sprzedac w ramach transakcji, według źrodła.

Negocjacje mogą jeszcze zostac wznowione: zaangażowani w nie menedżerowie liczą na to, że prezydent USA zmieni zdanie, gdyż parametry umowy spełniają jego wymagania, mowi jeden z rozmowcow gazety.

Microsoft i ByteDance starają się teraz zrozumiec stanowisko administracji prezydenta, w tym prawdopodobienstwo zakazu TikTok w USA, dodaje źrodło WSJ.

31 lipca 2020 Prezydent USA Donald Trump obiecał "natychmiast" zablokowac TikTok w kraju i powiedział, że podpisze dokumenty 1 sierpnia. Tego samego dnia TikTok opublikował wiadomośc wideo od amerykanskiej CEO firmy, Vanessy Papas, w ktorej podziękowała milionom Amerykanow za korzystanie z serwisu i dodała: "Nigdzie nie idziemy".

#news #tiktok #microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *