Siedziba: biura renaissance credit bank w moskwie

Obie przestrzenie zajmują powierzchnię 11 000 m².

Renaissance Credit przeniosła się do nowego biura w 2012 roku. Jeden z nich znajduje się w mieście Moskwa w kompleksie "Capital City" na 14 piętrze, 3766 m² powierzchni biurowej. Drugi z nich znajduje się w BC Dvintsev w Maryina Grove – zajmuje sześc pięter o powierzchni ponad 7000 m².

Oba biura wyraźnie odzwierciedlają nasze wartości korporacyjne – jesteśmy całkowicie otwarci i transparentni w naszych kontaktach między sobą i z naszymi klientami.

Elena Loginova
starszy wiceprezes, dyrektor ds. zasobow ludzkich

Biuro w mieście Moskwa

Biuro Citi zostało zaprojektowane przez pracownię LINE Architects. Przygotowanie projektu i remont pomieszczen zajęły prawie rok. Wyzwanie polegało na tym, że na szczycie wieży znajdują się apartamenty mieszkalne, więc czas na głośną pracę był ograniczony do 3-4 godzin w dni powszednie.

W biurze pracuje obecnie około 300 osob. Jest to klasyczny open space z indywidualnymi biurkami dla pracownikow, specjalnymi obudowami dla szefow działow i boksami dla top managerow. W Urzędzie Miasta znajduje się siedem sal konferencyjnych. Są one nazwane na cześc renesansowych artystow – Da Vinci, Raphael, i tak dalej.

Wszystkie działy, ktore najczęściej wchodzą ze sobą w interakcje, znajdują się w tym samym biurze. Pomaga szybko rozwiązywac problemy robocze i poprawia jakośc procesow biznesowych.

Maxim Kirillov
dyrektor wykonawczy, dyrektor administracyjny

Każdy pracownik ma swoje miejsce pracy, ktore może urządzic według własnego uznania: udekorowac kwiatami, postawic na stole zdjęcia bliskich, wyposażyc w niezbędny sprzęt – słuchawki, wideorozmowy.

Jednym z wyzwan podczas budowy biura w mieście było odzwierciedlenie naszych wartości i kultury korporacyjnej. Dlatego początkowo nie rozmawialiśmy o stawianiu ścian i tworzeniu osobnych biur. Przesłanie było takie, że wszystko powinno byc przejrzyste, a drzwi powinny byc tak otwarte, jak to tylko możliwe. Wyzwanie nie było łatwe: potrzebne jest przeszklone biuro, ale z dobrą izolacją akustyczną.

Elena Loginova
Starszy wiceprezes, dyrektor ds. zasobow ludzkich

Często wydaje się, że nie ma nic prostszego dla biura niż jasne ściany. Ale projektanci i klienci się nie zgodzą. Na przykład w Citi potrzeba było kilku probek kolorow, aby wybrac najbardziej odpowiedni odcien: pierwszy kolor RAL był zielono-żołty, a drugi jasnobrązowy. Dopiero trzecie malowidło przyniosło oczekiwany rezultat.

W "City" znajdują się dwie jadalnie do szybkiego gotowania. Są one wyposażone w sprzęt AGD, naczynia i sztucce, lodowki i zmywarki.

Nasze kawiarnie są często wykorzystywane nie tylko jako miejsca do spożywania posiłkow. Są one doskonałą alternatywą dla sal konferencyjnych na małe spotkania operacyjne.

Siedziba: biura renaissance credit bank w moskwie

Elena Loginova
Starszy wiceprezes, dyrektor ds. personalnych

W tym roku do Urzędu Miasta trafiło interaktywne studio wideo Jalinga. Może byc wykorzystywany do pracy na żywo z rożnymi elementami na ekranie, pisania i rysowania, wyświetlania rownolegle innego filmu lub pokazywania pracy produktow i usług w czasie rzeczywistym.

To nowy, odważny świat! Takie możliwości widzieliśmy tylko w filmach o przyszłości. Przekazywanie wszelkich informacji jest teraz ciekawsze i łatwiejsze do zapamiętania.

Walery Miszukow
Dyrektor Wykonawczy, Kierownik Działu Szkolen i Rozwoju Kadr

W banku prowadzony jest na szeroką skalę projekt motywacji pozafinansowej, w ktorym pracownicy nagradzają się nawzajem walutą krajową – "reneesami" – za pomoc w pracy lub za wartościowy wkład w projekt. Waluta ta może byc następnie wydana w wirtualnym sklepie na pamiątki z logo banku.

Wirtualny sklep w biurach City i Dvintsev posiada gabloty, w ktorych można zobaczyc, a nawet "poczuc" produkty

Biuro w centrum biznesowym Dvintsev

Drugie biuro rownież zostało zaprojektowane przez biuro LINE Architects, a projekt został zrealizowany w ciągu dziewięciu miesięcy. Najtrudniejszym elementem było umieszczenie sprzętu na dachu biura, co czasami wymagało zablokowania ruchu na ulicy.

Biura zajmują sześc pięter o powierzchni ponad 7000 metrow kwadratowych. Pięc pięter znajduje się w jednym bloku kompleksu i jedno piętro w drugim. Obecnie pracuje tu ponad 500 pracownikow.

Dvintsev ma działy, ktore zajmują się dokumentami finansowymi, więc biuro ma nie tylko otwarte przestrzenie, ale także oddzielne biura. W projekcie, podobnie jak w biurze City, położono nacisk na spokojne, ciepłe odcienie i klasyczny styl. W jadalniach zastosowano jasne detale.

Na każdym piętrze znajdują się miejsca do spożywania posiłkow. Staramy się podążac za nowoczesnymi eko-trendami, wycofując naczynia jednorazowe i zastępując je szklanymi, aby zmniejszyc ilośc zużywanego plastiku.

Elena Loginova
Starszy wiceprezes, dyrektor ds. zasobow ludzkich

W biurze Dvintseva znajduje się wielofunkcyjne centrum HR, w ktorym mieszczą się działy odpowiedzialne za rekrutację, onboarding i szkolenia pracownikow. Wykonany jest bardzo kreatywnie, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałow wykonczeniowych i najnowszego sprzętu treningowego.

Centrum HR zajmuje ponad 700 m². Pracownicy GINT-M zrealizowali projekt w ciągu trzech miesięcy. Mieści się w nim 10 wydzielonych stref transformatorowych o pojemności od 5 do 80 osob.

Centrum personalne pozwala nam na pełną wymianę informacji, doświadczen i wiedzy nie tylko wewnątrz firmy, ale rownież z naszymi partnerami i przyjaciołmi. Regularnie gromadzimy na naszej platformie przedstawicieli rożnych firm, aby dyskutowac o trendach i pilnych sprawach. Taka komunikacja – "bez więzi" – pozwala na szczerą rozmowę o trudnościach i wspolne szukanie rozwiązan.

Walery Miszukow
dyrektor wykonawczy, kierownik działu szkolen i rozwoju personelu

W części biurowej HR-center znajduje się nietypowa sala konferencyjna, przypominająca strefę rekreacji. Są tam wyściełane pufy i automaty do gier. Pracownicy banku nazywają go "greenback".

Centrum HR jest ulubionym miejscem nie tylko dla pracownikow, ale także dla ich dzieci: co roku w grudniu bank organizuje dla nich wielką imprezę noworoczną.

Centrum HR wykorzystujemy nie tylko do organizowania nieformalnych wydarzen. Ponieważ spędzamy dużo czasu w pracy, bank chce stworzyc jak najbardziej komfortową atmosferę dla pracownikow i organizuje rożne działania w biurach "City" i "Dvintsev", aby uczcic święta i wydarzenia. Na przykład, w zeszłym roku mieliśmy transmisje z meczow reprezentacji Rosji podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Pracownicy mogli przyjśc na jedną z rozmow i obejrzec mecz na żywo, o ile odbywało się to w godzinach pracy.

Elena Loginova
starszy wiceprezes, dyrektor ds. zasobow ludzkich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *