Niektore prowizje na ozon są rowne cenie produktu

Nowe jest dobrze zapomniane stare

Jak to się wszystko zaczęło

Jakiś czas temu postanowiłem zając się handlem w sklepie internetowym. Sprzedaż nadchodziła, a ja wpadłem na szalony pomysł, żeby wystawic się na jakimś rynku. Aby sprawdzic hipotezę o sprzedaży przez rynek, znany Ozon.

Wybrano go, ponieważ można sprzedawac z własnego magazynu. Sam pakujesz swoje towary, kontrolujesz zamowienia i wysyłki. Każdego dnia idziesz do lokalizacji OZON i oddajesz swoje towary.

Jak to wszystko działa

Po zarejestrowaniu się na rynku i przejściu procesu weryfikacji, otrzymałem dostęp do. Wgrałem produkty, zamieściłem opis, ceny i czekałem nad morzem na pogodę. Co dziwne, już pierwszego dnia, bez żadnych inwestycji w reklamę, przyszły cztery zamowienia na raz, następnego dnia 12, a potem 18. OZON pobiera ode mnie 23% prowizji, wydawało mi się, że jest to dośc spora kwota, coż, powściągnijmy nasz apetyt i zmniejszmy zysk dla dobra klientow.

Słowo o wsparciu. Sprzedawcy są największym atutem OZON. Nie ma sprzedawcow, rynek odejdzie w zapomnienie. Ale wsparcie najwyraźniej nie dba o to) Był jeden przypadek, w ktorym element nie był wyświetlany. Utworzono zgłoszenie, ktore zostało rozpatrzone w dniu 5(!) dni! A wprowadzenie nowych produktow oznacza większą sprzedaż, większą sprzedaż i większy biznes. W przypadku Ozona, to jest męcząco długie.

Jak to się wszystko skonczy

Niektore prowizje na ozon są rowne cenie produktu

W spokojny piątkowy wieczor dostaję go – maila o zmianie prowizji. Od 1 listopada OZON wprowadza po prostu zakaz pobierania opłat za niektore rodzaje produktow. Prowizja za moj produkt (kategoria "Produkty") wzrasta do 40%.

Czytaj dalej, cena orientacyjna zmienia się na 500 rubli. Powiem ci, jeśli twoja cena jest niższa niż cena orientacyjna, płacisz prowizję w wysokości 40% z 500 rubli., ale nie więcej niż wartośc towarow. Tj., gdyby moj produkt był wart 200 rubli., od 1 listopada zostaniesz obciążony kwotą 200 rubli. =)

Wynik koncowy

Pomysł sprzedaży za pośrednictwem rynku jest udany… obowiązywała do 1 listopada 2019 r. Szkoda, szkoda. OZON nie jest już ciastkiem, staje się zwykłym sklepem offline.

P.S. Nie mam zamiaru zacząc sprzedawac akcji OZON. Uważam, że jest to wygodniejsze przez moje własne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *