Konferencja mastercard digital payments revealed business summit zakonczona w mediolanie

W dniach 15 i 16 października 2019 r. partnerzy i klienci MasterCard zebrali się w Mediolanie, aby omowic trendy w technologii finansowej, nakreślic kluczowe tendencje oraz zaprezentowac innowacje i możliwości wdrożeniowe MasterCard.

Prezentacje niektorych prelegentow skupiały się na nowych rozwiązaniach dla otwartej bankowości. Na szczegolną uwagę zasługiwało wystąpienie Jasona Lane'a, wiceprezesa wykonawczego ds. rozwoju MasterCard na Europę. MasterCard opracowuje rozwiązania API typu end-to-end i zachęca do tworzenia dynamicznego środowiska fintech. Firma wspiera projekty z zakresu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczenstwa. Wszystko po to, by pomoc tradycyjnym bankom w rozwijaniu cyfrowych form interakcji z klientami.

Najczęściej stosowane metody płatności w Europie

Ważnym tematem dla Europy jest Silne Uwierzytelnianie Klienta (SCA). rygorystyczne uwierzytelnianie klienta, europejski wymog regulacyjny mający na celu ograniczenie oszustw i poprawę bezpieczenstwa płatności internetowych, ktory wszedł w życie już jesienią tego roku. Taki system uwierzytelniania musi obejmowac co najmniej dwa czynniki: coś, co dana osoba zna (hasło lub PIN); coś, co dana osoba posiada (telefon lub klucz elektroniczny); coś, co pozwoli na jej rozpoznanie (odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy). Technologie MasterCard i partnerow pomagają szybko wdrożyc SCA, znacznie zwiększając bezpieczenstwo wszelkich płatności online.

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną prezentacją było wystąpienie Jorna Lamberta, wiceprezesa MasterCard ds. rozwiązan cyfrowych. Jego prezentacja dotyczyła trendow cyfrowych w Europie i nowych możliwości dla MasterCard. Obecnie firma aktywnie rozwija program "Commerce for Any Device", czyli integrację środkow płatniczych z dowolnym nośnikiem – bransoletkami, breloczkami, kluczami, zegarkami. Analitycy przewidują, że globalny rynek inteligentnych akcesoriow będzie wart 30 miliardow euro do 2020 roku, więc jest to zdecydowanie obszar, ktory należy uważnie obserwowac.

Przy okazji, MasterCard ogłosił niedawno rozpoczęcie wspołpracy ze szwajcarską marką zegarkow Swatch. Usługa SwatchPAY! Bardziej prawdopodobne jest, że pojawi się na rynku rosyjskim, a posiadacze kart będą mogli płacic jednym dotknięciem za zakupy zegarkiem Swatch. Usługa ta, podobnie jak inne oferowane przez MasterCard dla inteligentnych urządzen, działa w oparciu o technologię tokenizacji MDES, dzięki ktorej numer karty jest zastępowany unikalnym tokenem.

Funkcja SwatchPAY

Wśrod europejskich trendow MasterCard podkreśla wprowadzenie na rynek Bankomaty bez kart plastikowych, elektroniczne witryny sklepowe, funkcjonowanie jako pełnowartościowy sklep, usługi płatności przedpłaconych i inne innowacje.

Na szczycie biznesowym Digital Payments Revealed spotkali się kluczowi partnerzy i klienci MasterCard z całego świata, a także przedstawiciele branży fintech. Na przykład, Mikhail Popov, dyrektor neobanku TalkBank, ktory w ciągu trzech lat przekształcił się z pierwszego banku posłancow w platformę rozwiązan finansowych i technologicznych dla segmentow B2B i B2C, został sprowadzony z Rosji.

Mikhail Popov na MasterCard Digital Payments Revealed Business Summit TalkBank

Jako przedstawiciel rosyjskiego banku, Mikhail Popov miał okazję zapoznac się z najnowszymi technologiami MasterCard z pierwszej ręki, nawiązac nowe kontakty biznesowe i nawiązac wspołpracę z kolegami z rożnych krajow podczas szczytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *