Jak reklamowac szkołę online: targetowanie czy blogerzy?

Wspołzałożyciele agencji Bunik opowiedzieli nam, ktory kanał reklamowy jest bardziej opłacalny, aby przyciągnąc ludzi do Twojego autofunnela szkoły online. Target lub blogerzy po wszystkim?

Moje zdjęcie nie jest znaczące, zwraca tylko uwagę w feedzie 🙂 Grigory Nikolsky

Czym jest reklama od blogerow?

Kiedy mowię blogerki, mam na myśli blogerki na instagramie. Mechanika reklamowania szkoły online jest następująca:

1) Negocjujesz koszt integracji z blogerem
2) Bloger zamieszcza jedno lub więcej opowiadan o Twojej szkole
3) Ludzie widzą posty i klikają na linki w nich zawarte

Następnie trafiają na Twoją stronę rejestracji, gdzie zapisują się na newsletter lub dokonują sprzedaży.

Kiedy blogerzy są naszym wyborem?

Im bardziej masową publicznośc masz, tym bardziej opłacalna jest praca z blogerami. Weźmy pod uwagę przykład szkoły przygotowującej się do USE.

Przykład numer jeden: przygotowanie do USE

Od początku istnienia szkoły prowadzimy kursy matematyki, języka rosyjskiego i nauk społecznych. Kupiliśmy "stosy" blogerow, ktorzy mowią o studiach lub po prostu mają wśrod swoich subskrybentow dużo nastolatkow z 10 i 11 klasy.

Koszt zapisania się do newslettera wyniosł dla nas średnio 27 rubli. Ale jak tylko dodaliśmy do reklamy, i szkolenia dla informatyki, fizyki, geografii i innych przedmiotow, koszt rejestracji spadł do 18 rubli.

Wynika to z faktu, że za tę samą ilośc widzow daliśmy bardziej rozbudowaną ofertę.

Przykład #2: fitness online

A w niszy utraty wagi dla dziewczyn, zdaliśmy sobie sprawę, że głownym odbiorcą są mamy / gospodynie domowe, ktore chcą cwiczyc i schudnąc w domu.

Ta grupa odbiorcow jest rownież bardzo szeroka. Jest wiele blogerek, ktore mowią o ciąży i macierzynstwie. Są też blogerzy "rodzinni", ktorzy prowadzą blog rodzinny.

Te blogerki mają dokładnie 90% odbiorcow – właśnie te mamy, ktorymi jesteśmy zainteresowani. Więc blogerzy w tym przypadku będzie rownież pracowac ekonomicznie.

Ale jeśli nagle chcesz przyciągnąc mamusie, na przykład, tylko z Saratowa, to blogerzy będą działac bardzo źle. Ponieważ odsetek saratowskich mam w całej widowni jest niski. A wszyscy inni zobaczą tę reklamę i po prostu ją zignorują, bo mieszkają w innych miastach. W tym przypadku, Twoim wyborem byłoby zdecydowanie ukierunkowanie na.

Jaka jest specyfika pracy z blogerami??

W tych projektach, w ktorych zasadne jest wykorzystanie reklamy od blogerow, okazuje się ona średnio o 1,5 – 2 tansza od targetowania. Ale jest wiele niuansow do rozważenia.

Jak reklamowac szkołę online: targetowanie czy blogerzy?

Wielu oszustow

Prawie połowa "blogerow" to jawni oszuści, ktorzy fałszują zrzuty ekranu statystyk profilu. I pobierają opłatę za reklamę bez udziału żywej publiczności.

Dlatego ważne jest, aby sprawdzic blogerow dla usług click-through jak LiveDune i poprosic tylko screencast wideo ekranu ze statystykami. I zrozumiec standardowe metryki oceny blogerow: zaangażowanie, odsłony postow, itp.

Proces zakupu reklam od blogerow nie jest łatwy, dlatego sami przyjęliśmy do zespołu aż 2 osobnych specjalistow, ktorzy zajmują się ich selekcją. Jednak efekty takiej reklamy są tego warte.

Zaplanowane

Dobre blogerow zazwyczaj mają bardzo zajęty harmonogram reklamowy. Szczegolnie dla dużych od 500.000 abonentow. Więc szukac i płacic za nich co najmniej 7-10 dni przed trzeba umieścic ogłoszenie.

Jak reklamowac szkołę online: targetowanie czy blogerzy?

Liczba blogerow i konieczna infuzja

Polecam kupowac od 2-3 blogerow na fali reklamowej. Ponieważ często są to rożne siły wyższe, lepiej jest je zdywersyfikowac. Kupowanie 1 blogera za cały budżet reklamowy to zły pomysł.

Jeśli chodzi o wielkośc budżetu reklamowego, licz się z kwotą co najmniej 30.000 rubli za falę reklamową.

Rozumiem, a w jakich przypadkach wybierasz cel?

Najchętniej we wszystkich 🙂

Blogerzy są dośc niestabilnym źrodłem ruchu. To dlatego, że może pracowac dla Ciebie w jednej fali reklamowej i niepowodzenia w innym. W koncu każdy nowy start-up szuka nowych blogerow.

Dlatego zawsze warto kierowac reklamę na konkretne cele. Po odpowiednim zoptymalizowaniu działa stabilnie. O ile nie masz zbyt małej publiczności (mniej niż 10.000 osob). Ale to jest właśnie ta trudna częśc.

I oczywiście w tych przypadkach, gdy wspołpraca z blogerami jest niewłaściwa

Jeśli Twoja publicznośc jest bardzo ograniczona przez jakikolwiek czynnik: lokalizację, zawod, hobby, itp., w zasadzie nie będziesz mogł korzystac z reklam od blogerow.

W takich przypadkach reklama ukierunkowana będzie głownym kanałem reklamowym.

Pytania dotyczące tematu?

Zamieśc swoje przemyślenia w komentarzach, odezwę się do Was wszystkich. To jest Agencja Marketingowa Bunik. Pokoj niech będzie z Tobą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *