Zastępca szefa ingushetia rcc m. Muradova opowiedziała o pracy oddziału w pierwszym kwartale 2020 roku

Mariyam Muradova, zastępca kierownika oddziału Rosselkhoztsentr w Inguszetii, wzięła udział w porannej interaktywnej audycji Radia Inguszetia. Omowiła on-line z gospodarzem radia Milaną Mankievą pracę Inguskiego RDC z kolegami z Czeczenii i Osetii Połnocnej w zakresie monitoringu fitosanitarnego w strefie przygranicznej.

Na przykład w pierwszym kwartale bieżącego roku w marcu przeprowadzono wspolne badanie populacji zimującej szaranczy na przyległych obszarach okręgow Sunzhensky i Malgobeksky w Inguszetii oraz Sunzhensky i Achoj-Martanovsky w Republice Czeczenskiej. Monitoring przeprowadzono na obszarze 450 hektarow, na ktorym stwierdzono występowanie szkodnikow na 35 hektarach. Oba oddziały wspołpracują rownież obecnie.

Wraz z kolegami z Osetii Połnocnej przeprowadzono wspolny monitoring fitosanitarny na terenach przygranicznych w okręgach Małogobek i Mozdok. Badany obszar wynosił łącznie ok. 300 ha. Porażenie stwierdzono na 28 hektarach.

W rozmowie radiowej poruszono rownież temat oddziału w pandemii COVID-19. Muradova powiedział, że instytucja utworzyła gorącą linię dla ogrodnikow i producentow warzyw na okres samonarzucającego się reżimu izolacji. Eksperci z regionalnego Rosselhoztsentr udzielają bezpłatnych porad w zakresie produkcji roślinnej.

Warto podkreślic, że nowa usługa przypadła do gustu amatorom upraw, a wielu mieszkancow regionu już skorzystało z tej możliwości. Oprocz porad agronomow, mieszkancy mogą skorzystac z innej nowej opcji – zamowic nasiona, nawozy, środki ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami oraz narzędzia ogrodnicze na stronie Centrum Informacji i Doradztwa Ogrodniczego na Instagramie i otrzymac przesyłkę kurierską z domu.

W audycji radiowej mowiono rownież o pracy specjalistow RSC w zakresie: zwalczania chwastow, szkodnikow i chorob na polach uprawnych republiki, o nowym specjalistycznym sprzęcie dostarczonym do oddziału, o dodatkowych usługach świadczonych przez instytucję i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *