Rosyjski tworca plecakow z ekranami do wyświetlania reklam backad pozyskał pierwszą zewnętrzną inwestycję od hd outdoor

Operator reklamy zewnętrznej otrzyma 40% udziałow w biznesie startupu i pomoże mu w sprzedaży.

BackAd, startup, ktory stworzył plecaki z ekranami do wyświetlania reklam w zatłoczonych miejscach, pozyskał swoją pierwszą inwestycję zewnętrzną od HD Outdoor, ktora reklamuje się rownież w supermarketach Aeroexpress i Pyatyeochka. To zostało powiedziane przez HD Outdoor.

HD Outdoor dostanie 40% udziałow w startupie. Wspołzałożyciel i CEO BackAd Philip Dmitrishin potwierdził , że startup pozyskał inwestycję w zamian za pakiet udziałow. Kwota transakcji oraz wycena startupu nie zostały ujawnione przez strony.

Pozostałe 60% jest rowno podzielone między założycieli, Dmitrishina i braci Iwana i Maksyma Parkhomenko.

Teraz operator reklamy zewnętrznej stanie się wyłącznym operatorem BackAd i będzie sprzedawał możliwości reklamowe dla projektu. HD Outdoor prowadzi już rozmowy z reklamodawcami z sektora bankowego, telekomunikacyjnego, gastronomicznego.

Inwestycja w BackAd to dla nas inwestycja w mobilny Out-of-Home. Na całym świecie, w tym w Moskwie, istnieje tendencja do tworzenia większej liczby stref dla pieszych, centrum staje się bardziej przyjazne dla pieszych. W takich miejscach, jak ulice dla pieszych i parki, gdzie praktycznie nie ma konstrukcji reklamowych, zazwyczaj obowiązują ograniczenia dotyczące formatow reklam. Mobile Out-of-Home usuwa tę barierę.

BackAd ma dodatkową zaletę w postaci możliwości zliczania kontaktow promocyjnych i sprzedaży zapasow na kontaktach, czego nie było w "outdoorze". Teraz jest to możliwe. Każdy projekt wewnątrz Pierścienia Bulwarowego będzie zbierał znacznie mniej kontaktow niż plecak, ponieważ plecak będzie celowo poruszał się tam, gdzie jest publicznośc i zbierał zasięg.

Rosyjski tworca plecakow z ekranami do wyświetlania reklam backad pozyskał pierwszą zewnętrzną inwestycję od hd outdoor

Daria Chuikova
Dyrektor Generalny HD Outdoor

BackAd umieszcza reklamy typu pay-per-contact: zliczanie odbywa się za pomocą anteny kierunkowej i sniffera Wi-Fi, przez liczbę smartfonow w promieniu 15 metrow. Istnieje 90% prawdopodobienstwo, że reklama zostanie zauważona, twierdzi firma.

Maksymalny zasięg możliwy do osiągnięcia dzięki tej mechanice to 1,35 mln osob używających 50 plecakow w ciągu miesiąca. SRM figura będzie na poziomie 250-350 rubli, stwierdził w BackAd. BackAd zatrudnia obecnie około 200 kurierow, ktorzy przemieszczają plecaki z reklamami po 350 trasach w Moskwie.

Mobilne billboardy: moskiewscy inżynierowie
Dzięki BackAd, marki mogą kierowac promotorow i reklamy do..

#news #advertising #backad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *