Mcdonald's zwiększa wydatki na marketing, gubernator obwodu tiumenskiego proponuje swoje media społecznościowe do promocji małych firm

Nowości i trendy w Pulsie i Krajobrazie Branżowym. Przegląd został przygotowany przez dział analiz CROS na okres 15 – 21 maja 2020 r.

Porządek obrad. Wiadomości

Były wykonawca Apple wezwał regulatorow do ochrony danych osobowych z asystentow głosowych

20 maja media doniosły, że były kontrahent Apple, Tom le Boniek, ktory ujawnił praktykę nasłuchiwania przez kontrahentow firmy komend głosowych i przypadkowych informacji od użytkownikow asystenta Siri, wezwał europejskich regulatorow do bardziej aktywnego przeciwdziałania tym praktykom. le Boniek wysłał list do europejskich regulatorow polityki cyfrowej, w ktorym napisał, że jest "zaniepokojony tym, że Apple (i bez wątpienia nie tylko Apple) nadal ignoruje i narusza podstawowe prawa człowieka i gromadzi ogromne ilości danych".

Mail.ru i VKontakte uruchomiły grupowe rozmowy wideo

W dniu 20 maja rosyjska firma Mail.ru Group ogłosiła, że grupowe rozmowy wideo do 100 osob mogą byc teraz prowadzone za pośrednictwem poczty elektronicznej. Spotkanie może byc ustawione zarowno przez stronę internetową lub aplikację mobilną, wystarczy przejśc do wiadomości e-mail i przejśc do połączenia. Możesz rownież utworzyc link call-to-action w swoim kalendarzu. W dniu 19 maja wprowadzono grupowe rozmowy wideo z udziałem maksymalnie ośmiu osob, prowadzone przez firmę Mail-owned.ru Siec społecznościowa grupy VKontakte. Siec społeczna uruchomiła funkcję wśrod pandemii koronawirusa, ktory zmusza ludzi na całym świecie do pozostania w domu pod kwarantanną

"Yandex po raz pierwszy znalazł się wśrod 15 najlepszych rosyjskich reklamodawcow

19 maja media, powołując się na wyliczenia profilu mediow reklamowych Sostav, podały, że w 2019 r. Większośc firm, ktore obcięły budżety na promocję w 2018 r. plasuje się w pierwszej dziesiątce reklamodawcow. Zarowno największy rosyjski reklamodawca PepsiCo, jak i producenci produktow dla domu i zdrowia Reckitt Benckiser (marki Durex, Vanish, Tiret itp.) obniżyli koszty reklamy.) i Procter Gamble, oraz farmaceutyczny OTCPharm. Jednak operatorzy telekomunikacyjni, ktorzy są rownież jednymi z największych reklamodawcow – MTS, Vimpelcom, Megafon i Tele 2 – utrzymali, a nawet zwiększyli swoje budżety reklamowe.

Sąd Miejski w Moskwie rozpatrzy pozew o zablokowanie YouTube za powtarzające się naruszenia praw autorskich

20 maja media poinformowały, że Ontarget LLC, tworca testow do oceny pracownikow, będący częścią Detech Group, złożył w Sądzie Miejskim w Moskwie pozew o ochronę praw wyłącznych przeciwko US Google LLC, ktory zostanie rozpatrzony 5 czerwca. Firma wcześniej wygrała proces przeciwko Google o te same treści, co oznacza, że zgodnie z przepisami antypirackimi, YouTube grozi wieczna blokada za powtarzające się naruszenia. W praktyce sądy najprawdopodobniej nie zgodzą się na takie środki, twierdzą prawnicy i eksperci.

Gubernator obwodu tiumenskiego oferuje swoje media społecznościowe do promowania małego biznesu

19 maja Aleksander Moore, gubernator obwodu tiumenskiego, zaproponował małym firmom, aby wykorzystały komentarze na jego kontach w mediach społecznościowych do promocji swoich towarow i usług. Gubernator zamieścił wiadomośc, w ktorej proponuje promowac się na Odnoklassnikach, Instagramie i VKontakte. W chwili pisania tego tekstu na VKontakte pojawiły się już komentarze reklamujące sprzedawcow żywności, lokalne targi rolne, artykuły budowlane, odzież dziecięcą i inne kategorie. Na stronie gubernatora na Instagramie są reklamy od sprzedawcow łożek, sufitow napinanych itp.

Sieci detaliczne Rostelecom i Tele2 zostaną połączone w ramach jednego podmiotu prawnego

19 maja Mikhail Oseevsky, prezes Rostelecom, ogłosił połączenie sieci detalicznych z punktami sprzedaży Tele2 w ramach jednego podmiotu prawnego. Prezes społki tłumaczy tę decyzję tym, że uprości ona politykę optymalizacji. Posunięcie to doprowadzi do dobrych wynikow finansowych i operacyjnych na koniec roku, powiedział Mikhail Oseevsky.

McDonald's zwiększy wydatki na marketing, by odbudowac siec

15 maja media doniosły, że siec fast-foodow McDonald's znacząco zwiększy wydatki na marketing – aby przyspieszyc wyjście sieci z kryzysu. Prezes Chris Kempczynski nakreślił plan odbudowy sieci po przywroceniu jej do normalnego funkcjonowania. W szczegolności planowane jest zwiększenie wydatkow na reklamę i marketing – o kwotę miesięcznych przychodow z lokali McDonald's. Stanowią one średnio około 4% całkowitej sprzedaży. W szczegolności zwiększone zostaną wydatki na reklamę śniadan w placowkach sieci, ktorych sprzedaż spadła najbardziej.

TikTok szef The Walt Disney Company

19 maja ogłoszono, że Kevin Mayer, szef działu konsumenckiego i międzynarodowego w The Walt Disney Company, został mianowany szefem TikTok. Decyzja została podjęta przez właściciela serwisu społecznościowego ByteDance. Pan Mayer był odpowiedzialny za serwis streamingowy Disneya+.

Wezwanie do sądu. Trendy

Wszechrosyjski Front Ludowy zaproponował umieszczenie mediow na liście najbardziej dotkniętych branż

19 maja Ogolnorosyjski Front Ludowy zaproponował, aby na listę sektorow najbardziej dotkniętych pandemią wpisac media regionalne i miejskie w celu objęcia ich rządowymi środkami wsparcia. ONF zwrociła uwagę na fakt, że założycielami wydawnictw i kanałow telewizyjnych w regionach są często organizacje non-profit lub osoby prywatne. Z tego powodu większośc mediow nie może byc uznana za MŚP i z tego powodu nie może kwalifikowac się do już istniejących środkow wsparcia.

Stacje radiowe tracą reklamy szybciej niż inne media

20 maja media podały, powołując się na dane Stowarzyszenia Agencji Komunikacyjnych Rosji, że w pierwszym kwartale 2020 r. Rosyjskie media zaczęły odczuwac skutki koronawirusa, a wzrost ich przychodow z reklam spowolnił się lub gwałtownie spadł. Na przykład, przychody firm internetowych wzrosły o 10% do 55-56 mld rubli. zamiast plus 20% w 2019 r. Stacje radiowe straciły jednorazowo 17 proc. budżetow reklamowych, choc w 2019 r. ich dochod jest zmniejszony tylko o 5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *