Jak rodzina z dziecmi może zaoszczędzic pieniądze?

Dziś mam gościa specjalnego, człowieka najwyższego kalibru, Valery'ego Skrebova! Analityk, biznesmen w branży handlowej, uczy, pomaga rodzinom zwiększyc ich kapitał. Reprezentowanie szwajcarskiej społki w celu zwiększenia inwestycji i jej kapitału. Dzisiaj Valeriy Skrebov opowie Panstwu, jak zwykła rodzina z dziecmi, z jej problemami, zwykłą pracą, może w kryzysie stworzyc kapitał.

– Dzien dobry, Valery! Dziękuję za przyjęcie mojej oferty rozmowy kwalifikacyjnej. Podziel się tym, gdzie teraz mieszkasz?

– Mieszkam w bardzo pięknym, wspaniałym mieście Niżny Nowogrod i z całą pewnością polecam wszystkim odwiedzenie go zaraz po kwarantannie!

– Koniecznie wejdź na stronę ! Valery, nie od razu wszedłeś na ten poziom… jak zaczęła się twoja historia?

– Mam już bardzo dużą historię w porownaniu z wieloma. W latach dziewięcdziesiątych rozpadł się Związek Radziecki. Pierwsze wykształcenie zdobyłem jako inżynier elektronik i wszystko było w porządku, miałem świetne perspektywy, byłem najlepszym młodym pracownikiem, potem rozpadł się Związek Radziecki i firmy zaczęły upadac. Potem życie popchnęło mnie, jak wielu ludzi, w stronę przedsiębiorczości, więc miałem już spore doświadczenie jako przedsiębiorca. Ale w branży doradztwa finansowego działam już od ponad dekady. Jest taka osobliwośc, że większośc ludzi, ktorzy mają albo pracę, albo biznes, ma osobliwy stosunek do pieniędzy, a obecna sytuacja pokazuje, że jeśli mają pracę lub biznes, to większośc ludzi nie ma pieniędzy. Nie chodzi więc o brak dochodow, ale o to, co dzieje się poźniej, jak pojawiają się pieniądze, a następnie. zniknąc gdzieś.

– Na YouTube masz filmik, na ktorym razem z wnuczką oddajecie się refleksji, przekazujesz tę wiedzę następnemu pokoleniu. A jak zdobyłeś tę wiedzę?? W tamtych czasach nie było tak wielu szkolen z zakresu przedsiębiorczości, czy był jakiś guru?

– To było tysiąclecie, kiedy wszystko zaczęło się zmieniac, kiedy zaczęły pojawiac się wielkie federalne sieci handlowe. Detal, detal, hurt się zmieniały, ja byłem w hurtowni.

– Na czym zarabiałeś??

– Miałam fajny, pieniężny temat – jedzenie. Zajmowałem się drobiem. Gdy połki były puste i trzeba było coś zastąpic, to w kraju naprawdę nie było żadnej żywności, był to produkt białkowy – drob, tani. Zaczęło się rozwijac, ludzie zaczęli kupowac, dobry temat na biznes. Ale minęła dekada, odkąd zdałem sobie sprawę, że to wszystko poszło na marne. Musisz poszukac alternatywy. Teraz rownież wiele osob stoi u progu zmian, bo życie zmusza nas do szukania nowej pracy i myślenia o pasywnym dochodzie. Dla mnie stały się to finanse osobiste. Każdy ma pieniądze, ale większośc ludzi nie wie, co z nimi zrobic. Co było dla mnie największym sukcesem?? Już wtedy było wystarczająco dużo informacji, były książki, nawet kursy, to było bardzo mało, ale wystarczająco. Obecnie jest zbyt wiele informacji i trudno jest zrozumiec, co należy wziąc pod uwagę. Chciałabym ostrzec wszystkich, aby nie myśleli o natychmiastowej gratyfikacji.

– Klient i ja rozmawialiśmy ostatnio, wielu moich kolegow sprzedaje szczęście sprzedawcow niestety. I jest bardzo niewielu praktykow, ktorzy rozumieją biznes, a potem mowią ci, jak go zbudowac. Miałeś swoj własny dobry biznes, ale czy istniała misja?

– Musisz się zmotywowac, bardzo tego chciec i znaleźc sposob, aby pomoc, ja chciałem pomagac ludziom. To jest najkrotsza droga.

– Jak promujesz swoją markę osobistą?? Kanał YouTube, Instagram, inne sieci, jak to pogodzic??

– Do niedawna nie byłam zbytnio obecna na portalach społecznościowych. W dzisiejszych czasach Internet jest społecznością, łatwiej jest znaleźc osoby, ktore potrzebują mojej wiedzy, ludzie oglądają audycje, filmy, zdobywają przydatne informacje. Muszę się dużo uczyc na własną rękę i muszę skontaktowac się ze specjalistą, ktory wie więcej. W przeciwnym razie traci się zbyt wiele czasu, więc absolutnie zgadzam się, że jeśli ktoś chce szybciej uzyskac wynik, nie musi uczyc się wszystkiego sam. Bo to może nie wystarczyc na całe życie.

– Tak, można wziąc mentora za rękę i z nim łatwiej jest się poruszac, niż z grupą zagmatwanych ruchow ciała. Prowadzisz konsultacje i kursy na ten temat?

– Teraz jest opracowany specjalny kurs, jest on podobny do tematu naszego wywiadu "Jak nauczyc się oszczędzac i gromadzic kapitał dla swojej rodziny w obecnym środowisku"?". Każdy potrzebuje pieniędzy, trzeba tylko wiedziec od czego zacząc! Oczywiście, osoba, ktora weźmie udział w kursie na pewno zmieni wszystko. Ponieważ nie zrobił tego, czego nie zrobił wcześniej, jest to kwestia zasad. Aby zrobic coś, czego nie zrobiłeś wcześniej, musisz nauczyc się czegoś nowego, nie ma innej opcji. Dwumiesięczny kurs kosztuje 10.000 rubli, ale dla osob, ktore mają wątpliwości udostępniamy dwa pierwsze moduły za tysiąc rubli.

– Klasa! Celowo nie zdradzam pytan prelegentom, żeby to oni zadawali mi te najciekawsze. Co było największym sukcesem w Twojej karierze?.

– Kiedy założyłem firmę, to był naprawdę sukces, wielki przełom, kiedy weszliśmy w wielki czas. W tej chwili sukcesem jest stworzenie własnego kanału, na ktorym dzielę się swoją wiedzą, ale nie jest on mierzony pieniędzmi. Jeszcze trzy lata temu nie wyobrażałem sobie, że będę miał własny kanał, na ktorym będę mogł przekazywac ludziom swoje przemyślenia i pomysły oraz otrzymywac informacje zwrotne.

– Czujesz, że ci się podoba, to świetnie. Pytanie o to, co jest największą porażką w twoim życiu? Odwrotna strona medalu?

– Tak było z moją poprzednią firmą, była to firma zajmująca się handlem hurtowym, firma partnerska. Miałam partnera i kiedy podejmowaliśmy złe decyzje. Decyzja była bardzo trudna, musiałem wydac na to sporo pieniędzy. Jak się okazało, przy dużym wzroście aktywności, dało to dużą stratę, był to błąd strategiczny. Najważniejsze jest, aby w porę to zauważyc i coś zmienic.

– Jak z tego wyszedłeś, jak zrozumiałeś błędy??

– Musiałem podzielic firmę, nie mogliśmy dojśc do porozumienia z partnerem. Już wtedy myślałem o robieniu rzeczy, ktorych wcześniej nie robiłem. Branża, w ktorej działam od wielu lat, nie jest już dla mnie atrakcyjna. Chciałam zrobic coś nowego, coś, czego nie znałam zbyt dobrze. Chociaż było to dziwne, że byłem liderem w regionie pod względem handlu, kiedy zacząłem zajmowac się finansami osobistymi, zdałem sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, o ktorych nie wiedziałem. Mimo dodatkowej edukacji ekonomicznej, kiedy wiele osob przychodziło do nas po poradę, jak prowadzic firmę, byliśmy przykładem. I okazuje się, że dziedzina finansow osobistych stała się znacznie szersza, niż sobie wyobrażałem.

– Jak widzisz świat przyszłości za 20-30-40-50 lat??

– Jest oczywiste, że świat będzie się zmieniał, zawody będą się zmieniały, a niektore zawody po prostu wymrą. Będzie coś o pieniądzach, będą inne, będzie jakiś ekwiwalent za pracę.

– Kiedy usłyszałem o mojej wnuczce, że ma udziały w Aeroflocie, wiesz… Mam 29 lat i zastanawiałam się. Bo nie mam! Nie tylko pomagasz ludziom coś kupic, ale jak nie polegac na nauczycielu, aby cię nauczył. I jak to wszystko zrobic samemu małymi krokami, prawda??

-Zanim cokolwiek kupisz, akcje i obligacje, papiery wartościowe, musisz miec pieniądze. Musisz nauczyc się, jak zarabiac pieniądze! A kiedy te pieniądze już są, zacznij myślec o tym, co dalej z nimi zrobic i co zrobic najpierw. Najważniejsze jest to, że ludzie tworzą fundamenty z tej wiedzy. Nie ma potrzeby wyprzedzac siebie, dopoki nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, musimy coś zrobic.

– Zgadzam się z każdym słowem, bo z takimi pytaniami spotykam się na co dzien, kiedy ludzie mowią mi: "chcę teraz zarobic milion, szybko, daj spokoj, nadrob zaległości w maratonie". A ja mowię "Stop". Najpierw pozycjonujesz się, kreujesz się na eksperta, a potem idziesz i coś sprzedajesz. Jakiej rady udzieliłabyś rodzinom, ktore uważają, że nie mogą i nie zasługują na to, że są biedne i nieszczęśliwe??

– Zawsze istnieją sugestie, ktore zmienią każdą sytuację. Ktoś ma dużo długow, sytuacja jest zła, to nie znaczy, że nie da się czegoś zmienic. Musisz zrezygnowac z tego, co robiłeś wcześniej, jeśli sprawisz, że nie wszystko będzie wydawane, możesz miec nadzieję na sukces w najgorszych sytuacjach. Nie będzie działac w inny sposob! Najtrudniej jest ją utrzymac, a nie pomnażac. Jeden to zarabiac, dwa to utrzymywac, trzy to pomnażac. Każdy z nas jest inny, inne są też cele, wymaga to indywidualnej pracy. Trudno jest ludziom rozwiązac to samemu, więc jeśli ktoś pomoże im zaoszczędzic pieniądze, to wszystko się uda.

– Bardzo dziękuję za odpowiedzi, siłę, energię!

– Pamiętaj, że w każdej sytuacji można znaleźc jakieś opcje! Dziękuję!

Skrebov.

#anastasia bright

Walery Skrebow Anastazja Swietłana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *