Dlaczego w biznesie nie każdy jest twoim klientem?

Wyobraź sobie dziewczynę, ktora spotyka faceta w drodze do pracy. Nie mają zbyt wiele czasu, wymieniają się numerami telefonow i idą w swoją stronę. Jeśli chce się z nim spotkac..?

Tak, dlaczego nie??

Ale potem spotyka innego faceta, z ktorym ma niesamowite kilka godzin i zakochuje się.

Czy myślisz, że teraz będzie chciała spotkac się z facetem nr 1?? Najprawdopodobniej, zdecydowanie nie. Po co tracic czas i ignorowac miłośc, kiedy można zainwestowac ten sam czas w miłe, fajne towarzystwo, prawda?

Gdy chodzi o związki – wszystko wydaje się logiczne i zrozumiałe. Ale w biznesie ludzie myślą inaczej. Większośc myśli o liczbie klientow, a nie o ich jakości.

Dziś zamierzamy obalic ten mit i dac Ci kilka wskazowek, ktore w tym pomogą.W ten sposob oszczędzamy Twoj czas i dzielimy się naszymi doświadczeniami.

Dlaczego nie wspołpracowac z każdym? Powiedz.

Dlaczego nie pracujesz ze wszystkimi? Zdjęcie od Yandex.Zdjęcia

Punkt numer jeden

W biznesie coachingowym jest tylko jeden głowny cel – pomagac ludziom. Ponieważ kurs/program coachingowy jest prowadzony przez jedną osobę, fizycznie nie jest możliwe, aby pomogła ona milionowi klientow. przez Radę – tak. Ale wyniki nie są.

Nie pracuj z ludźmi, ktorzy nie są dla Ciebie odpowiednimi osobami, to dobra opcja do odsiewu, abyś nie musiał opryskiwac ludzi, ktorzy są wiecznie niezadowoleni i krytykują wszystko. To skomplikuje waszą pracę i pozbawi wynikow tych, ktorzy naprawdę chcą pracowac.

Praca dyplomowa 2

Wynik zawsze zależy od eksperta, ponieważ to on musi przełożyc Twoje zalecenia na życie. Jeśli nie zostanie wdrożony – nie będzie żadnego rezultatu, niezależnie od tego, jak dobre i pomocne są Twoje zalecenia.

Musisz traktowac program poważnie, aby chciał go realizowac. Wszyscy nienawistnicy i "whistleblowers" są publicznością, ktora nigdy nic nie osiągnie, ponieważ nie robią nic więcej niż krytykują.

Punkt 3

Klientow jest wystarczająco dużo (bez względu na to, co mowią), więc nie boj się powiedziec "nie". Możesz pozwolic sobie na wspołpracę z tymi, z ktorymi pracuje się przyjemnie.

Gdy ktoś chce kupic nasze szkolenia, nasz konsultant skontaktuje się z nim i przeprowadzi ekspertyzę. Jeśli jest niski – program nie jest dla niego odpowiedni, proponujemy mu inne rozwiązanie lub nie pracujemy w ogole.

Oczywistym przykładem są nienawistnicy, darmozjady, ktorzy chcą dostac naszą pracę, na ktorą pracowaliśmy przez lata, za darmo.

Doceniam twoją pracę. Jest to ważne i przydatne. Jeśli potencjalny klient krytykuje Cię, nie traktuje Cię poważnie i uważa, że jesteś mu coś winien tylko dlatego, że Ci płaci, to znaczy, że jest awanturnikiem.

To nie jest warte twojego czasu. Zaufanie.

Wniosek

Konsultacja wstępna jest doskonałym sposobem na zrozumienie osoby. Nie tylko zdecydujesz, czy możesz dac konkretnej osobie wynik, ktorego pragnie. Ale zrozum rownież, czy ten klient jest dla Ciebie odpowiedni.

Nie chodzi tylko o pieniądze i wyniki. Ważne jest to, jak dana osoba się komunikuje, jak cię postrzega.

To straszne odrzucac ludzi na starcie, bo przynoszą pieniądze. Ale jeśli wejdziesz na inny poziom, zdasz sobie sprawę, że głupotą jest rozpowiadanie tego słowa tym, ktorzy w koncu będą nieszczęśliwi. Inwestuj czas i zasoby w ludzi, ktorzy już chcą się rozwijac, zamiast zmuszac i motywowac ludzi do robienia rzeczy "pod stołem.

Zespoł projektowy Andrei Parabellum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *