Co zrobic, aby miec bezpieczną stronę?

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest posiadanie bezpiecznej strony internetowej, aby zdobyc zaufanie użytkownikow i zapobiec opuszczaniu strony z obawy przed pozostaniem na stronie, ktora nie zapewnia im bezpieczenstwa.

Ważne jest rownież, aby zapobiec atakom osob trzecich na stronę internetową, co jest wymogiem stawianym przez Google w celu zapewnienia lepszej pozycji na stronie wynikow.

Chcesz miec bezpieczną stronę? W tym poście powiemy Ci wszystko, co musisz wiedziec, aby zabezpieczyc swoją stronę internetową.

Dlaczego ważne jest, aby utrzymywac bezpieczną stronę internetową?

Strona internetowa jest wizytowką naszej marki i w wielu przypadkach jest środkiem, dzięki ktoremu nawiązujemy relację z naszymi klientami. Kiedy nasza strona nie jest bezpieczna, wzbudza w użytkownikach pewien stopien nieufności, co stanowi przeszkodę w utrwaleniu tej relacji.

Użytkownicy niechętnie dokonują zakupow na stronach, ktore nie zapewniają im bezpieczenstwa, ponieważ obawiają się kradzieży swoich danych, co mogłoby poważnie zaszkodzic biznesowi.

Z drugiej strony posiadanie niezabezpieczonej strony może wpłynąc na nasze pozycjonowanie SEO. Jednym z czynnikow, ktore Google bierze pod uwagę, aby nasza strona znalazła się na dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania, jest posiadanie bezpiecznej strony internetowej.

Ponadto, jeśli Google wykryje, że nasza strona jest niebezpieczna dla użytkownikow, będzie ona stale sprawdzana, a jej pozycja znacznie się pogorszy . Będzie to miało znaczący wpływ na odwiedzalnośc strony i sprzedaż.

Jak utrzymac bezpieczną stronę internetową?

Teraz, gdy znasz już powody, dla ktorych warto miec bezpieczną stronę internetową, pokażemy Ci, jak wdrożyc środki zabezpieczające Twoją stronę.

Zainstaluj certyfikat SSL na swoim serwerze i przekonwertuj swoje adresy URL na HTTPS

Certyfikat SSL składa się z zaszyfrowanego połączenia danych. Jego działanie opiera się na szyfrowaniu informacji, ktore użytkownicy przekazują do naszego serwisu .

Gdy użytkownik wchodzi na stronę internetową z certyfikatem SSL za pośrednictwem określonej przeglądarki, pomiędzy serwerem internetowym a przeglądarką użytkownika nawiązywane jest bezpieczne połączenie, dzięki czemu dane są przekazywane z jednej strony do drugiej bez możliwości uzyskania tych informacji przez osoby trzecie.

W dzisiejszych czasach większośc serwerow posiada usługę certyfikatu SSL, więc warto o niego poprosic, aby zapewnic sobie większe bezpieczenstwo w sieci.

Uzyskując certyfikat SSL, możemy uzyskac nasze adresy URL za pomocą HTTPS. Kiedy użytkownicy chcą wiedziec, czy strona internetowa jest bezpieczna, pierwszą rzeczą, ktorą probują sprawdzic, jest to, czy litery HTTPS pojawiają się na pasku nawigacyjnym . To daje Ci spokoj ducha podczas przeglądania bezpiecznej strony z protokołem bezpieczenstwa, aby dostarczyc swoje dane osobowe.

Bezpieczny wynajem hostingu

Zgodnie z oczekiwaniami, firma hostingowa, ktorą zatrudniamy dla naszej strony jest naprawdę ważna dla jej bezpieczenstwa. Mimo, że mamy wiele zabezpieczen naszej strony, jeśli haker może dostac się na nasz serwer, może to spowodowac poważne problemy.

Wynajmując usługę hostingową powinniśmy zwrocic uwagę na to, czy zawiera ona środki ochrony przed atakami oraz czy istnieje profesjonalny zespoł, ktory stale monitoruje platformę.

Upewnij się rownież, że Twoj serwer jest stale aktualizowany i że posiada wysokiej jakości zespoł serwisowy z dobrą dostępnością.

Chron dostęp do swojej witryny i swoje hasła

Kolejnym fundamentalnym elementem bezpieczenstwa strony internetowej jest zapewnienie dobrego zabezpieczenia podczas uzyskiwania dostępu do naszej strony oraz tworzenie silnych haseł .

Musimy opracowac hasła, ktore będą na tyle silne, że nikt nie będzie w stanie ich odkryc i wykorzystac przeciwko nam. Unikaj używania prostych haseł, ktore zawierają szczegoły lub nazwy naszych marek .

Innym sposobem, ktory hakerzy wykorzystują, aby uzyskac dostęp do strony internetowej, jest atak na katalog administratora. Dlatego musimy przestac używac dostępu administratora lub logowania, ktore jest preinstalowane przez największą liczbę CMS .

Co sądzisz o tych wskazowkach dotyczących utrzymania bezpiecznej strony internetowej?? Jeśli wiesz więcej, zostaw to w komentarzu!

Może Cię to zainteresowac:

1. Jak wyrożnic się w lokalnym biznesie online

2. 3 wskazowki, jak skutecznie ulepszyc projekt Twojej marki

3. Jak napisac skuteczny skrypt testu użyteczności aplikacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *