Co grozi twojemu sklepowi internetowemu, jeśli nie zadbasz o cyberbezpieczenstwo?

Niektorzy właściciele firm nadal uważają, że cyberprzestępczośc zagraża głownie miliardowym korporacjom lub instytucjom finansowym. To nie jest. W dzisiejszych czasach nikt nie jest bezpieczny przed utratą danych lub włamaniem do systemow informatycznych: ani duży bank, ani pizzeria.

43% cyberprzestępstw jest wymierzonych w małe i średnie przedsiębiorstwa

W Rosji małe i średnie firmy często błędnie identyfikują swoje największe luki w zabezpieczeniach i nie zdają sobie sprawy ze strat, jakie mogą one spowodowac. Aby uchronic swoj biznes przed cyberzagrożeniami, a jednocześnie racjonalnie wydawac pieniądze na bezpieczenstwo informacji w swoim sklepie internetowym, przeczytaj.

Możesz byc szantażowany

Atakujący mogą używac rożnych narzędzi, ale głownym celem ataku jest uzyskanie od Ciebie pieniędzy, aby go zatrzymac.

Na przykład, z Atak DDoS Twoja strona jest jednocześnie bombardowana tysiącami zapytan. Tak wiele, że przeciąża to serwer i powoduje wyłączenie strony. Ile pieniędzy stracisz, jeśli Twoj sklep internetowy nie będzie działał przez cały dzien?? A jeśli tydzien?

Inną opcją jest wirus szyfrujący. Po przedostaniu się na serwer wirus szyfruje wszystkie pliki i bazy danych. Odzyskanie dostępu do danych bez klucza szyfrującego jest niemożliwe. W tym przypadku sytuacja zostanie zachowana dzięki regularnym kopiom zapasowym. Jeśli w porę wykonasz kopię swojej strony i przechowasz ją na odizolowanym serwerze lub w chmurze, wystarczy usunąc wirusa i przywrocic stronę z kopii. Nawet jeśli dojdzie do utraty niektorych danych, szkody są minimalne.

Wrażliwe informacje mogą zostac skradzione

Wyciek danych osobowych klientow i pracownikow lub nieuprawniony dostęp do zamowien w Twoim sklepie powodują wiele problemow. Liczba skandali związanych z wyciekiem tożsamości rośnie z dnia na dzien. I przywrocic reputację i zniszczone zaufanie klientow będzie musiał wydac dużo wysiłku i pieniędzy.

napastnicy mogą wykorzystywac luki w oprogramowaniu Twojego serwera, phishing, crossite scripting – wykradanie ciasteczek od użytkownikow za pomocą specjalnego skryptu, oraz inne metody.

Może ukraśc zawartośc Twojej strony

W tym przypadku nie ma bezpośredniej straty dla Panstwa. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę budżet, ktory idzie na zaludnienie i utrzymanie sklepu internetowego, szkoda byłoby dzielic się nim za darmo z konkurencją.

Parsowanie treści bot, ktory przegląda Twoj sklep internetowy i zbiera wszystkie informacje: katalog produktow, ceny, cechy i zdjęcia.

52% wszystkich właman jest spowodowanych błędem ludzkim, a nie złośliwym oprogramowaniem.

Poza bezpieczenstwem informacyjnym samej witryny, ważne jest rownież przeszkolenie pracownikow z zasad cyberbezpieczenstwa, jasne uregulowanie praw dostępu do sieci firmowej oraz regularna aktualizacja haseł.

Jeśli nie masz wśrod swoich pracownikow stratega bezpieczenstwa, ktory byłby w stanie stworzyc i wdrożyc taką strategię, pozostaw to zadanie zewnętrznemu specjaliście ds. bezpieczenstwa.

Ale nawet przed skontaktowaniem się z wykonawcą, można rozpocząc na własną rękę, aby chronic swoją stronę internetową przed zagrożeniami cybernetycznymi z naszym planem.

Pobierz swoj plan ochrony witryny:

Co grozi Twojemu sklepowi internetowemu, jeśli tego nie zrobisz?
Co grozi Twojemu sklepowi internetowemu, jeśli nie zadbasz o cyberbezpieczenstwo
intaro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *