Tiktok zebrał narzędzia reklamowe dla biznesu na jednej platformie

Wprowadziliśmy też nowe narzędzie AR w reklamie – Brand Scan.

Krotki serwis wideo TikTok stworzył platformę dla marek i marketerow o nazwie TikTok for Business, powiedział rzecznik firmy.

Za pośrednictwem strony, firmy mogą uzyskac dostęp do formatow reklamowych TikTok, w tym TopView, pełnoekranowy baner, ktory pojawia się po pierwszym uruchomieniu aplikacji, donosi TechCrunch. Na platformie dostępne są rownież formaty Brand Takeover, In-Feed Video, Hashtag Challenge i Brand Effect.

  • Brand Takeover to pełnoekranowy baner z 3-5 sekundowym odliczaniem do przycisku zamykającego.
  • Hashtag Challenge to flash mob w imieniu marki, ktory trwa przez sześc dni.
  • In-Feed Video – kampania z 5-15 sekundowym spotem w feedzie użytkownika.
  • Brand Effect – brandowane filtry 2D lub 3D.

Wszystkie te formaty były oferowane przed uruchomieniem TikTok for Business, ale teraz firma zebrała je na jednej platformie, na ktorej pojawią się też inne nowe produkty. Według publikacji, wraz z uruchomieniem platformy, firma wprowadza kolejne reklamowe narzędzie AR – Brand Scan. Umożliwia dodanie efektow do pierwszego lub drugiego planu filmu.

TikTok uruchamia rownież centrum szkoleniowe online, aby pomoc marketerom nauczyc się TikTok i jego formatow reklamowych, pisze TechCrunch. Uczestnicy szkolenia otrzymają przewodniki po produktach oraz poznają najlepsze studia przypadkow.

TikTok nie ujawnia cen za swoje narzędzia reklamowe, ale Ad Age opublikował prezentację sieci społecznościowej z cenami reklam w październiku 2019 r.

#news #tiktok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *