Producent wody słoikowej liquid death pozyskał 9 milionow dolarow od inwestorow venture capital

Start-up stawia na agresywny marketing i ekologię.

Amerykanski producent wody Liquid Death pozyskał 9 mln USD w ramach rundy A finansowania, pisze TechCrunch.

Velvet Sea Ventures był głownym inwestorem, a udział w nim wzięli Nick Green, szef sklepu detalicznego Thrive Market; Jennifer Rubio, wspołzałożycielka serwisu turystycznego Away; Blake Mikoski, szef producenta obuwia Toms; i inni.

W całym czasie startup zebrał 11,25 mln dolarow według TechCrunch i 19,6 mln dolarow według Crunchbase.

Według Crunchbase, firma została założona w 2017 roku i sprzedaje wodę z austriackich Alp. Jej założycielami są John-Ryan Riggins i Mike Cessario. Przed założeniem startupu Sessario był dyrektorem kreatywnym w Doner, agencji reklamowej, ktora wspołpracowała m.in. z Apple i Netflixem – czytamy w profilu LinkedIn Sessario.

Liquid Death – zwykła lub gazowana woda gorska w aluminiowej puszce, z wizerunkiem czaszki i napisem "Kill your thirst". Opakowanie 12 puszek kosztuje $18.99 (około RUB 1,200).

Firma ma "prześmiewcze" podejście do marketingu i agresywny heavy metalowy wygląd. Nowa kampania reklamowa Liquid Death – "Zachowaj piękno podziemi" – namawia klientow do oszczędzania piekła z plastikowych butelek, zauważa.

Celem Sessario było stworzenie "zdrowej" marki, ktora byłaby "rownie ekscytująca, jeśli nie bardziej, niż napoje energetyczne, soda, alkohol i słodycze", biznesmen powiedział TechCrunch.

"Kiedy nie masz pieniędzy, aby konkurowac z firmami takimi jak Pepsi czy Coca-Cola, jedynym sposobem, aby osiągnąc swoj cel jest to, że ludzie są skłonni dzielic się tym, co tworzysz z powodu zabawnego, niepoważnego marketingu" – powiedział wspołzałożyciel Liquid Death.

Jednym z dowodow na popularnośc marki jest co najmniej 20 przypadkowych klientow, ktorzy otrzymali tatuaże w stylu Liquid Death, powiedział Sessario. Ale w Liquid Death nie chodzi tylko o głośny marketing; chodzi rownież o zrownoważony rozwoj, podkreśla biznesmen.

Firma podkreśla, że puszki aluminiowe są w 70% wykonane z materiałow pochodzących z recyklingu. Startup przekazuje 5 centow z każdej sprzedanej puszki organizacjom non-profit, takim jak 5 Gyres, ktora walczy o zmniejszenie ilości plastikowych odpadow, oraz Thirst Project, ktora stara się zapewnic dostęp do czystej wody dla ludzi na całym świecie.

Startup dostaje większośc swoich zamowien za pośrednictwem Amazon, ale firma ma rownież na celu sprzedaż offline, TechCrunch zauważa. Liquid Death rozpocznie sprzedaż w amerykanskiej sieci supermarketow Whole Foods w marcu 2020 roku.

#news #startup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *