Najlepsze kraje rozwijające się dla turystyki aktywnej

Dla podrożnikow, ktorzy lubią aktywny wypoczynek i odkrywanie nowych krajow, ale nie mają nic przeciwko oszczędzaniu pieniędzy, polecamy listę Adventure Travel Trade Association (ATTA), ktora zawiera najlepsze kraje na aktywny wypoczynek.ATTA co roku przeprowadza tego rodzaju ranking. Opowiada o tym, jak atrakcyjny jest dany kraj dla aktywnego urlopowicza, oceniając takie czynniki jak infrastruktura, bezpieczenstwo, przyroda itp.Najlepszym miejscem wśrod krajow rozwijających się do spędzania czasu na świeżym powietrzu jest Izrael. Zauważono, że do Izraela przyjeżdża coraz mniej pielgrzymow, ale kraj ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem zwykłych turystow z całego świata. W Izraelu miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu znajdą rozrywkę na każdy gust: wyścigi motocyklem lub jeepem po trudnym terenie, polowania, skoki na trampolinie w Ice Jump – jednym z największych centrow trampolin w Izraelu, i wiele innych!

Drugie miejsce w rankingu zajęła Republika Słowacka. Z pewnością najpopularniejsze kierunki na Słowacji związane są z gorami: wspinaczka na takie szczyty jak Chopok (2024 m n.p.m.) i Łomnicki Szczyt, a także wypoczynek w takich ośrodkach narciarskich jak Lubovňske Kupele Wysoka czy park narciarski Vyšne Růzbahy. Polecamy także odwiedzic sztuczne jezioro Liptovska Mara, Vrbov Thermal Park, Jaskinię Vazecką, LuCanský vodopad i oczywiście słynny tor bobslejowy w Koszycach.

Na trzecim miejscu znalazło się Chile. Nie każdy wie, że w gorącym kraju Chile można jeździc na nartach – w centrum kraju i na południu… Valle Nevado, na przykład, Ośrodek narciarski Andes jest największym ośrodkiem zimowym w Ameryce Południowej. Ekstremalni skoczkowie mogą latac na paralotni. W całym kraju jest wiele miejsc, gdzie można wynając paralotnie: Antofagasta, Comina, Lebu i inne.Miłośnicy przyrody rownież mają co robic w Chile. Bardzo popularne są 12-godzinne wycieczki do Tierra del Fuego i Krolewskiego Parku Pingwinow.

Top 10 lista krajow rozwijających się na aktywny wypoczynek:

1. Izrael

2. Republika Słowacka

3. Chile

4. Estonia

5. Republika Czeska

6. Bułgaria

7. Słowenia

8. Jordan

9. Rumunia

10. Łotwa

Rosja zajmuje 11 miejsce w rankingu.

Jeśli kochasz aktywną turystykę, to firma Dream Trip jest gotowa zaoferowac Ci ogromny wybor wycieczek do najciekawszych miejsc na naszej planecie. Wypełnij formularz, a my już dziś znajdziemy dla Ciebie wycieczkę.

Życzymy przyjemnej podroży! Zawsze pamiętaj o bezpieczenstwie, gdy jesteś poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *