Jak powinno wyglądac cv informatyka? Mowi zespoł hr kicb

Wskazowki dotyczące tworzenia skutecznego CV od menedżerow ds. personalnych KICB (Kyrgyz Investment and Credit Bank)

Materiał przygotowany na zlecenie Green Light ITC. Pomyśleliśmy, że podzielimy się z Tobą kilkoma wskazowkami (na wyłącznośc)!)

Wskazowka nr 1: Spraw, by Twoje CV było wiarygodne, przejrzyste i uporządkowane;

Wskazowka #2: Podaj rzeczywiste terminy i stanowiska, na ktorych pracowałeś;

Wskazowka #3: Opisz szczegołowo zakres obowiązkow w poprzednich miejscach pracy;

Wskazowka #4: Oprocz wykształcenia technicznego, ktore jest niezbędne dla pracownika IT, uwzględnij swoje umiejętności społeczne. Na przykład, umiejętnośc pracy w zespole (pamiętaj punkt 1)

Wskazowka #4: Jeśli odbyłeś jakieś szkolenia (nawet online), pamiętaj, aby umieścic je w swoim CV

Wskazowka #5: Napisz, jaką wartośc możesz zaoferowac pracodawcy;

Wskazowka #6: Określ realistyczne oczekiwania dotyczące wynagrodzenia.

Konkretnośc, bogactwo informacji i brak wody pod mostem. Życiorysy niektorych specjalistow, np. programistow, nie zmieszczą się na jednej stronie. Same umiejętności zajmą co najmniej połowę arkusza, nie wspominając o doświadczeniu zawodowym, referencjach i hobby. Istnieje wiele zawodow, dla ktorych głowne punkty można zmieścic na połtorej strony. Zależy to od rodzaju pracy, ale zaleca się, aby dokument nie przekraczał 3 stron

Altynai Margalaeva
Specjalista ds. rekrutacji

I jeszcze to

Jak pokazuje praktyka, gotowych doświadczonych specjalistow IT jest na rynku niewielu i dośc trudno o nich konkurowac, dlatego zazwyczaj duża firma jest otwarta na juniorow (na pewno jest nią KICB), jeśli są oni silnie zmotywowani i mają dużą chęc zdobycia doświadczenia dopiero po studiach.

W przypadku kandydatow bez doświadczenia, zaleca się wskazanie zalet. Na przykład: czerwony dyplom, certyfikaty, znajomośc programow, dodatkowe kursy, zaangażowanie w działalnośc społeczną i inne osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *