Business insider: byli pracownicy tesli skarżyli się na nadgodziny i obojętnośc wobec pracownikow

"To kultura, w ktorej jeśli nie masz rozwiązania problemu, odchodzisz" – powiedział jeden z nich.

Praca w Tesli wiąże się z ciągłym recyklingiem, obojętnością kierownictwa i nieprzewidywalną przyszłością. Business Insider pisze o tym, powołując się na dziewięciu byłych pracownikow Tesli, ktorzy pracowali w firmie od 2008 do 2019 roku.

Szef Tesli Elon Musk, w szczegolności, tworzy "toksyczną" atmosferę w firmie poprzez wyznaczanie nierealistycznych celow bez planu ich osiągnięcia, powiedział jeden z pracownikow, ktory pracował bezpośrednio z Muskiem. "To kultura, w ktorej jeśli nie masz rozwiązania problemu i nie rozwiążesz go w ciągu kilku dni lub kilku tygodni, odchodzisz" – dodał.

Inny pracownik powiedział, że jest "milion rzeczy, ktore mogą pojśc źle" w Tesli, od produkcji samochodu do dostarczenia go do klienta. Oznacza to, że potrzebujesz miliona inteligentnych i zdolnych ludzi, aby kontrolowac wszystkie procesy, ale jest to trudne do wykonania w młodej firmie. Rozmowca zauważył jednak, że w Tesli są ludzie, ktorzy robią wszystko, co w ich mocy.

Dwoch kolejnych pracownikow skarżyło się na nadgodziny. Według jednego z nich, praca po 70 godzin tygodniowo była powszechną praktyką. Wśrod innych problemow Tesli, rozmowcy publikacji wymieniają ciągłe poczucie obojętności ze strony firmy oraz nieprzewidywalną przyszłośc. Jeden z byłych pracownikow powiedział, że czuł się tak, jakby w każdej chwili mogł stracic pracę.

Tesla nie odpowiedziała na prośbę Business Insidera o komentarz.

'Jedną z głownych przeszkod był sam Musk': co..
Streszczenie utworu autorstwa Charlesa Dahigga z Wired.

#tesla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *