Biznes w erze po covid-19

Od dwoch miesięcy rosyjski biznes uczy się życ w środowisku online. O tym, jak utrzymac biznes i jak go rozwijac po zniesieniu ograniczen, przedstawiciele czołowych firm mowili w bezpłatnym maratonie edukacyjnym #ONline. Biznes. Festiwal Banku MTS.

Głowne tezy z maratonu pomogą poruszac się w obecnym otoczeniu i wchodzic na nowe rynki nie tylko przedsiębiorcom z już istniejącymi firmami, ale także tym, ktorzy dopiero planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Co następuje po COVID-19. Analiza tendencji
"Jest zbyt wcześnie, aby tworzyc obraz świata 'po erze Covida-19', ale widzimy wyłaniające się trendy, ktore będą miały wyraźny wpływ na społeczenstwo i rynki w najbliższej przyszłości". W gospodarce zachodzą zmiany strukturalne, a to stwarza wyjątkowe możliwości. W erze zmian, zaczyna wiac wiatr w plecy", powiedział Egor Kazakov, dyrektor zarządzający ds. strategii portfelowej w Sistema.
Czego samoizolacja uczy przedsiębiorcow: analiza trendow B2B
"Życie toczy się dalej i coraz więcej dzieje się w sieci. Trudno zignorowac ten trend – dostosuj, a nawet zmien swoją ofertę na cyfrową i zrob to we wszystkich obszarach swojej działalności: przenieś biura, pracownikow, obieg dokumentow, płatności i wszystkie procesy, ktore są możliwe do przeprowadzenia online" – powiedział Rustam Celabi, MTS Marketing Product Portfolio Manager.
Bankowośc cyfrowa w nowej rzeczywistości
"Kompetentne korzystanie z pakietu usług fintech pomoże zwiększyc przychody, ograniczyc ryzyko i straty. Należą do nich: zabezpieczanie ryzyka walutowego, gwarancje bankowe, leasing, wsparcie prawne działalności, narzędzia angażowania klientow, ubezpieczenia i inne. Konieczne jest szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i wyzwania zewnętrzne, zarządzanie logistyką przepływow pieniężnych, obniżanie kosztow i podnoszenie poziomu usług, w tym z wykorzystaniem "digitalu". Z pewnością pomoże Ci zachowac i zwiększyc kapitał biznesowy we wszystkich jego aspektach", powiedział Valery Talalayev, Dyrektor Klastra Małych Przedsiębiorstw w MTS Bank.
Skuteczne narzędzia promocyjne i ich adaptacja
"Szybkośc reakcji i zdecydowane działanie są dziś kluczowe. VKontakte zawsze wspierał biznes: tworzył infrastrukturę do łatwej i szybkiej komunikacji z klientami i rozwoju sprzedaży, uruchamiał narzędzia do łatwej i szybkiej promocji biznesu wśrod szerszej publiczności, doradzał biznesmenom i wspierał informacyjnie. W nowym środowisku jesteśmy gotowi wspierac biznes nie tylko możliwościami platformy, ale także finansowo: VKontakte podwaja budżety na mobilne kampanie reklamowe dla małych i średnich firm. Ten środek powinien znacznie pomoc przedsiębiorcom w radzeniu sobie z nowymi klientami, jak rownież nowe możliwości sprzedaży", mowi ewangelista VKontakte Alexandra Cherkas.

Jak uratowac firmę i klientow: rozwiązania i narzędzia
"Samoizolacja znacząco zmieniła nawyki i zachowania użytkownikow: ludzie spędzają więcej czasu w domu, oglądają treści wideo, kupują towary i żywnośc online. Obecnie szczegolnie ważne jest uwzględnienie tych zmian w przyzwyczajeniach i odzwierciedlenie ich w swoich ofertach. Rekomendujemy reklamodawcom przeprowadzenie audytu swoich kampanii reklamowych i dostosowanie ich do nowych realiow na tyle, na ile jest to możliwe. Dobrze rozwinięty kanał online jest kluczem do dodatkowej sprzedaży w przyszłości" – mowi Pavel Tyukulmin, Lead Account Manager w Yandex.
Leasing jako narzędzie rozwoju dla biznesu
"Leasing sprzętu jest skutecznym narzędziem rozwoju dla biznesu w każdej sytuacji ekonomicznej. Dzięki niemu przedsiębiorca może nabyc niezbędny sprzęt tu i teraz, zacząc na nim zarabiac i płacic za niego w elastycznym i wygodnym harmonogramie miesięcznym" – mowi Stanislav Grabovsky, głowny partner zarządzający Arenza.
Jak wspierac ducha zespołu i kulturę korporacyjną
"Bądź tak otwarty jak to tylko możliwe w stosunku do swoich pracownikow – szczerze mow o tym, co dzieje się w firmie z pierwszej ręki. przeprowadzanie codziennych, tygodniowych i miesięcznych synchronizacji w zespole pomoże uniknąc cofania się i pozwoli wszystkim pracownikom zobaczyc pełen zakres i algorytm zadan. Częściej dzwon do swoich kolegow na wideo – to dyscyplinuje i systematyzuje zespoł. Nawet w oderwaniu od kontekstu, nie zapominaj o imprezach firmowych – mogą byc rownie zabawne, a nawet bardziej efektywne, online. Więcej komunikacji z tymi pracownikami, ktorzy mają szczegolnie trudny okres i są mniej wydajni z wielu osobistych powodow – zwykła komunikacja może tu pomoc, jeśli się ich wysłucha i wesprze radą", powiedział wspołzałożyciel YouDo, serwisu online.Denis Kutergin

W maratonie online wzięło udział około 17 tysięcy widzow. Obejrzyj webcast "Skuteczny biznes po kwarantannie: smart-hacki, trendy i digitalizacja" na stronie. Program i inne szczegoły dotyczące imprezy dostępne są na stronie maratonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *